Főoldal‎ > ‎Klub‎ > ‎Klub tagok 2016‎ > ‎

davidvaradyszabo

2005-ben került a családunkba az első Vespa (egy PK50 XL),
ami rám is nagy hatást gyakorolt. Mivel a márka klasszikus, időtlen
design-ja vonzott elsősorban, mindenképpen egy régebbi, "látszó dudás", pótkerekes, index nélküli modellt kerestem már első Vespának is.
2006-ban vásároltam (vateráról!) egy jó állapotú 1981-es ET3 Primaverát, és ekkor léptem be az országos Vespa klubba is. Boldog voltam a motoromal: csinosítgattam, tanultam a karbantartás (de leginkább a pontos hibafelismerés) alapjait. A titkos álmom azonban mindig is egy hatvanas-hetvenes évek beli, nagy kasznis darázs volt.

2014 januárjában tettem szert egy Imolából behozott, első szériás, 1969-es Sprint Velocéra, amivel gyakorlatilag meg is érkeztem az áhított csúcsra, bár a (megközelítőleg) gyári állapot visszaállítása még váratott magára.
A Sprint 2015-ben Cady értő kezei között született újjá - a restaurálás és a praktikus napi használatra "készítés" pengeélén egyensúlyozva -  2016 elején pedig veterán minősítést kapott. Ezzel (egyelőre) révbe értem :)